Dëborë në pranverë, zbardhet Kukësi dhe Dibra

433
Sigal

Prej mbrëmjes së djeshme i gjithë territori është përfshirë nga një mot i ftohtë me reshje shiu dhe në zonat malore dëborë.

Dëbora është rikthyer në Dibër dhe Kukës.

Në zonat e thella të qarkut të Dibrës trashësia e dëborës ka arritur deri në 30 centimetër.

Si pasojë e dëborës në zonat e thella ka vështirësi në qarkullim, ndërsa akset kryesore janë të kalueshme.

Reshjet e borës në këtë periudhë të stinës ka sjellë dëme në bujqësi dhe pemëtari.