Çmontohet grupi kriminal në Spanjë, arrestohen gjashtë shqiptarë, kujdeseshin për dy plantacione me marijuanë

61
Sigal

Goditet grupi kriminal në Spanjë. Autoritetet vendase kanë arrestuar gjashtë shqiptarë gjatë një operacioni të zhvilluar në Delhi.

Gjithashtu gjatë këtij operacioni janë sekuestruar pajisje të shumta që shërbenin për mirëmbajtjen e infrastrukturës për kultivimin e marijuanës.

Policia bëri me dije se në La Mora  u zbulua një banesë ku kultivohej kanabisi dhe gjithashtu një tjetër u zbulua në Valls.