“Çmendet” vjehrri në Berat, i ngul thikën dhëndrit, kërcënon edhe bashkëshorten

500
Sigal

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, aty ku prindërit shkuan për vizitë në shtëpinë e vajzës, por situata doli jashtë kontrollit deri në përdorimin e thikave.

Sipas policisë Behar K, 51 vjeç, banues në Zhitom të Poliçanit ka goditur me thikë dhëndrin në shtëpinë e vet, O.Xh, 30 vjeç.

Pasi ka plagosur të riun ai ka kanosur dhe bashkëshorten, shtetasen M.K, 51 vjeçe.

Shtetasi i dëmtuar pasi mori mjekim në spital u largua për në banesë.

Policia ka arrestuar 51 vjeçarin ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Dhuna në familje”.