Bie maska e “lali Erit”/ PD zbardh skemën mashtruese të kryebashkiakut të Tiranës

632
Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa ka lëshuar akzua kundrejt kreut të Bashksië së Tiranës, Erion Veliajn,duke zbardhur mashtrimin e tij të radhës.
Sipas saj Veliaj ka mashtruar qytetarët gjatë vizitës së tij në Shkozë, ku ka deklaroi se Tirana është kryeqyteti i vetëm në Europë që nuk ka një komunitet rom që jeton në një lagje me tenda.
Shkuam në Shkozë me 15 shkurt , për të parë nëse ishte e vertetë deklarata e Veliajt. Aty takuam pjesë nga komuniteti rom që jetonin në tenda të sajuara, pa kushte, me nevoja për ilace dhe me probleme te shumta. Realiteti ishte krejt ndryshe nga videot qe pergatit ushtria e PR të bashkise kur Erioni ndodhet për vizite në Shqipëri”, ka shkruar Zhupa në rrjetet sociale.
Postimi i plotë:
Një mashtrim i rradhës i Erioni Betonit. Farsa në kurriz të komunitetit rom me qëllim propagandën e “heroit” Veliaj.
Në kronikat e pergatitura që ju shperndan mediave me email, Veliaj na u shfaq me komunitetin rom ne Shkozë me datë 13 shkurt 2018 për të deklaruar: “ Sot e them me krenari që jemi qyteti-kryeqyteti i vetem në Europe që nuk ka nje komunitet rom që jeton në një lagje me tenda në territorin e qytetit”.
Sa e pamë bashkë me ekipin tim ishim te bindur që ishte mashtrimi i rradhës. Nuk është hera e pare që perdor komunitetin rom për të bërë propaganden e tij.
Shkuam në Shkozë me 15 shkurt , për të parë nëse ishte e vertete deklarata e Veliajt. Aty takuam pjesë nga komuniteti rom që jetonin në tenda të sajuara, pa kushte, me nevoja për ilace dhe me probleme te shumta. Realiteti ishte krejt ndryshe nga videot qe pergatit ushtria e PR të bashkise kur Erioni ndodhet për vizite në Shqipëri.
Sigal