Berat, po digjte mbeturinat, bie në zjarr dhe humb jetën 69-vjeçari

37
Sigal

Një 69-vjeçar nga Berati ndërroi jetë duke u djegur në mënyrë aksidentale gjatë pasdites së djeshme.

69-vjeçari Asqeri Lybeshari, ishte duke djegur disa mbeturina tek toka e tij në zonën e njohur si Blloku i Fiqëve ku ka humbur kontrollin për shkak të tymit dhe ka rënë në zjarr.

69-vjeçari nuk ka mundur të ngrihet nga zjarri duke humbur jetën për shkak të flakëve.