Berat/ I sekuestrohet kanabis, bie në pranga 36-vjeçari

159
Sigal

Një 36-vjeçar ka rënë në prāngat e policisë, pasi u kap me një sasi drōge. Burime zyrtare bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet M. H., banues në Velabisht. Arrestimi i tij u bë pasi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, ky shtetas është konstatuar nga shërbimet e Policisë në fshatin Velabisht dhe gjatë kontrollit të ushtruar iu gjet një sasi prej 147.25 gr. kanābisi. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkōtikëve”.