Automjeti merr flakë në aksin Milot-Lezhë, ja çfarë dyshohet

143
Sigal

Një automjet ka marrë flakë në rrugën Milot-Lezhë. Automjeti tip ‘’Volksëagen’’ me të cilin udhëtonte B.Ll u përfshi nga zjarri  në ecje.

Policia njofton se nuk ka dëme në njerëz, por vetëm materiale.

Dyshohet se zjarri ka ardhur si pasojë e nje defekti elektrik.

NJOFTIMI NGA POLICA

Lezhë/Informacion paraprak

Më datë 05.06.2021, rreth orës 14:20 , jemi njoftuar nga shtetasi B. Ll.,se në aksin rrugor  Milot-Lezhë, se automjeti  tip “Volkswagen” me  të cilin udhëtonte ka marrë flakë në ecje.

Nuk ka asnjë person të dëmtuar,vetem demë materiale.

Sherbimet e Policisë dhe grupi hetimor në vendngjarje po punojnë për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet si pasojë e një defekti teknik.