Sigal

Policia e Shkodrës, ka vënë sot në pranga një person, i cili ishte i shpallur në kërkim. 39 vjeçari Pal Pepaj, banues në fshatin Grudë e Re në qytetin e Shkodrës, ishte dënuar me 3 vite burg për kultivim të lëndëve narkotike.

Njoftimi i policisë:

Me datë 01.07.2018 nga strukturat e Komisariatit të Policisë Shkoder në bashkëpunim me Forcat e Posaçme “Shqiponja” në D. V. P. Shkodër, pas një pune të mirëorganizuar, kapet dhe ndalohet shtetasi i shpallur në kërkim:

Pal Pepaj, 39 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, Shkodër

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendim nr. 443 datë 30.05.2017 e ka denuar me 3 vite burg, për veprën penale të “Kultivimi i bime?ve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.