Anija shqiptare shpëton 110 emigrantë në Egje

557
Sigal

Anija Oriku dhe ekuipazhi i saj shpëtuan 110 emigrantë, në 4 operacione të ndryshme brenda dy ditëve, gjatë patrullimit në detin Egje.

Lajmi bëhet i ditur nga Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale.