Anija me turistë ngec në detin e Vlorës

404
  • Erërat e forta dhe situata meteoroligje e pafavorshme e kësaj të enjte ka shkaktuar probleme në qytetin e Vlorës, teksa në det një anije me vela me brenda disa turistë ka mbetur e bllokuar.
Sigal

Anija është bllokuar në afërsi të shëtitores Lungomare këtë pasdite. Kapiteneria e Vlorës ka shkuar në ndihmë të anijes dhe deri më tani mësohet se turistët janë shpëtuar. Ndërkohë anija e tyre ka mbetur në det.