Ambasadorja e re e SHBA, Sh.S.Znj Yuri Kim i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Meta

335
Sigal

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta priti në një takim të përzemërt Ambasadoren e re të SHBA, Sh.S.Znj Yuri Kim, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale.

Presidenti Meta e uroi Ambasadoren Kim dhe e siguroi për mbështetje të plotë në realizimin me sukses të misionit të saj në Shqipëri, në interes të forcimit të marrëdhënieve të shkëlqyera midis dy vendeve dhe popujve tanë.
“SHBA janë një partner strategjik, i pazëvendësueshëm për Shqipërinë. Së bashku të përballojmë me sukses sfidat që ka vendi”, – theksoi Kreu i Shtetit.

Presidenti Meta shprehu angazhimin e Tij të plotë për forcimin e rolit të Shqipërisë, si faktor kyç për stabilitetin e rajonit dhe orientimin e tij euro-atlantik.