Alternime vranësirash dhe kthjellimesh, si do të ndryshojnë temperaturat sot

53
Sigal

Shërbimi meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Do të ketë reshje shiu të izoluara në veri.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jug me shpejtësi 1-10m/sek, përkohësisht e vrullshme ne bregdet 15-20m/sek, shoqëruar me valëzim të forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 14/26 re diell

Kukës 12/22 re diell

Lezhë 15/24 re diell

Dibër 11/22 re diell

Durrës 14/27 re diell

Tiranë 17/27 re diell

Elbasan 14/27 re diell

Berat 12/27 re diell

Vlorë 14/26 re diell

Korçë 10/23 re diell

Gjirokastër 9/26 re diell

Sarandë 12/26 re diell.