Alket Hyseni,i akuzuar për vjedhje të tokave në bregdet kërkon të vjedhë dhe Presidencën

268
Sigal

Irini Bua është një nga banorët e Dhërmiut, e cila denoncoi publikisht Alket Hysenaj per grabitjen e tokës në bregdet dhe pretendon se i është marrë padrejtësisht dhe shpreson qe nje dite te gjeje drejtesi.

“Gjithë prona është 22 mijë metra, 11 metra i ka marrë Alket Hyseni.

Ajo per kete grabitje ka kallëzuar jo vetëm deputetin e Vlorës Alket Hyseni, por edhe kryeministrin Edi Rama për shpërdorim detyre për arsye se ka dhënë leje ndërtimi mbi pronën e marrë masë sigurie.

Pra ky eshte Alket Hysenaj ,njeriu qe grabit tokat e qytetareve per te ndertuar kompleks vilash , ndersa tani eshte urdheruar te vjedhe edhe Presidencen, institucionin e vetem qe ne keto vite ju ka sherbyer vetem qytetareve dhe shtetit te se drejtes.