Aksidenti / Shoferi i dehur përplas makinën tjetër, plagoset rëndë pasagjeri

107
Sigal

Një aksident u regjistrua mbrëmjen e kësaj të premteje në aksin Berat-Urë Vajgurore.

Dy mjete u përplasën me njëra-tjetrën dhe përfunduan në kanal.

Si pasojë e përplasjes u plagos rëndë një pasagjer, 30 vjeç.

Mësohet se aksidenti u shkaktua pasi një shofer ishte i pirë dhe po ecte me shpejtësi. Ai goditi mjetin nga pas.

Lexo edhe :  Varianti i ri i Covid-19 / Japonia raporton pesë raste