Aksidenti në Korçë, makina përplas të moshuarin

474
Sigal

Një i moshuar 70 vjeçar në Korçë është përplasur nga një mjet tip “Benz” ditën e sotme dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shtetasi me iniciale K.B ka përplasur shtetasin B.D, rreth 70 vjeç, banues në fshatin Biranj, i cili po lëvizte në rrugë me biçikletë.

Policia në njoftimin e saj bën me dije se drejtuesi i mjetit, u shoqërua në komisariat për veprime të mëtejshme proceduriale, ndërsa grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e aksidentit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.