Aksident në Tiranë, makina përplas të moshuarin

63

Një aksident ka ndodhur paraditen e së martës në rrugët e kryeqytetit. Një automjet tip “Benz” ka përplasur një të moshuar.

Rreth orës 09:40, në bulevardin “Gjergj Fishta” mjeti me drejtues F.R., ka aksidentuar këmbësorin e paidentifikuar ende. Ky i fundit është dërguar në spital, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Mjeti dhe drejtuesi i mjetit ndodhen në vendngjarje.

Në pamje duket ambulanca dhe mjekët që i japin ndihmën e parë të moshuarit.

Njoftimi:

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 30.06.2020, rreth orës 09:40, në bulevardin “Gjergj Fishta” mjeti me drejtues shtetasin F.R., ka aksidentuar një shtetas këmbësor ende të paidentifikuar, i cili u dërgua menjëherë në spital, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Mjeti dhe drejtuesi i mjetit ndodhen në vendngjarje.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.