Aksident në Martanesh, rrëzohet furgoni me 5 persona

610

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Martanesh në afërsi të Krastës, ku një furgon me 5 persona ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një humnerë.

Për pasojë njëri prej tyre është në gjendje të rëndë dhe është transportuar me helikopter drejt spitalit, ndërsa 4 të tjerët janë janë transportuar me ambulancë drejt spitalit.

5 të aksidentuarit punonin në minierën e Krastës.