Aksident në aksin Shkodër-Lezhë, makina përplas për vdekje këmbësorin

25
Sigal

Aksident me vdekje në aksin rrugor “Shkodër-Lezhë”.

NJOFTIMI I POLICISE
Rreth mesnatës, në aksin rrugor “Shkodër-Lezhë”, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar, ka përplasur shtetasin M. P. (këmbësor), 68 vjeç, banues në fshatin Troshan, Lezhë, i cili si pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin dhe arrestimin e drejtuesit të mjetit, si dhe për sqarimin e rrethanave të rastit.