Aksident me vdekje në Tiranë/ Shoferi përplaset me bordurën anësore, braktis makinën

109
Sigal

Mbrëmjen e sotme, një aksident tragjik ka ndodhur në rrugën e Fikasit në Mullet të Tiranës. Sipas raportimeve, automjeti ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurën anësore të rrugës.

Ka ndërruar jetë pasagjeri i cili udhëtonte në mjet kurse drejtuesi e ka braktisur dhe është larguar.

Njoftimi i Policisë: 

Tiranë/Informacion paraprak

Në rrugën e Fikasit, Mullet, shtetasi L. R., ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur me bordurën anësore të rrugës, dhe më pas është larguar, duke braktisur mjetin. Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën gjatë dërgimit për spital pasagjeri në mjet shtetasi O. S.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për kapjen e drejtuesit të mjetit dhe sqarimin e rrethanave të aksidentit