9 pako me kanabis ‘fluturojnë’ me dron, kapen nga malazezët pranë kufirit me Shqipërinë

114
Sigal

Policia malazeze ka kapur pranë kufirit shqiptar nëntë pako me hashash të lidhura me dron.

Dyshohet se kanabisi ka fluturuar mbi liqenin e Shkodrës.

Ende nuk dihet saktësisht pesha e drogës ndërsa mësohet se kanë nisur hetimet.

Pritet të zbulohet nga autoritetet itinerari që ka ndjekur droni dhe personat që fshihen pas saj.