Zyrtare/ Përfundon aventura në Liverpool, Coutinho është i Barcelonës

179
Klubi i Barcelonës ka zyrtarizuar transferimin e Philipp Coutinho-s nga Liverpool-i. Pas shumë zërave, lajmeve dhe taashethemeve, më në fund është arritur marrëveshja për kalimin e brazilianit në “Cam Nou”.
Barcelona me anë të një postimi në rrjetet sociale konfirmon se mesfushori është i tyre deri në vitin 2023, por nuk jep asnjë detaj shtesë.
Megjithatë mediat angleze pak çaste më parë raportuan s Philipp Coutinho është shitur për 162 mln euro.