Zyrtare, Franca zbulon listën e 23 lojtarëve për Kupën e Botës, mungojnë dy emra të njohur

771

Kombëtarja e Francës ka publikuar listën e futbollistëve pjesëmarrës në Kampionatin Botëror. Kupa e Botës nis nga muaji qershor dhe përfundon më 14 korrik.

Trajneri, Didier Deschamps ka zbuluar emrat e futbollistëve që do të udhëtojnë për në Rusi. Në këtë listë mungojnë emra shumë të mëdhenj, përfshi; Lacazetten dhe Laporten. Franca në fazën e grupeve në Botëror do të përballet me Australinë, Danimarkën dhe Perunë.
franca