Zidane nis punën si trajner i Realit në syrin e 6,000 tifozëve

141
Trajneri Zinedine Zidane ka zhvilluar seancën e parë stërvitore në drejtimin e Realit të Madridit.
Seanca u zhvillua me dyer të hapura për publikun, teksa të pranishëm ishin mbi 6 mijë tifozë madrilenë duke ndjekur me interesa prezantimin e francezit për herë të parë të fushë në drejtimin e ‘galaktikëve’.
Pjesë e skuadrës ishin edhe 3 lojtarët e skuadrës B të Realit Odegaard, Mayoral dhe Llorente.
I vetmi lojtar që mungoi në stërvitje ishte Gareth Bale për shkak të disa shqetësimeve muskulore.