VIDEO/ Reagimi epik i Murinjos në momentin e golit të Felainit

223

Manchester Unitedi  ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Champions Leagues. ”Djajtë e Kuq” kanë arritur që të fitojnë ndaj Young Boys  në sekondat e fundit të takimit pas golit të Felainit.

Me këtë fitore, Man Unitedi renditet në vendin e dytë me 10 pikë të grumbulluara pas Juves me 12 pikë. Si gjithmonë nuk ka munguar edhe reagimi i ‘Special One’. Portugezi nuk është përbajtur në momentin e shënimit të golit nga Fellaini në limitet e ndeshjes që i dhuroi tre pikët ekipit. Portugezi duke festuar mori çfarë gjeti përpara, në këtë rast shishet e ujit, dhe i përplasi në tokë.