U “masakrua” nga gjyqtari, Luftëtari i bën një kërkesë FSHF-së: Jemi gati të…

432
Duke marrë shkasë nga gabimet e gjyqtarëve në sfidën e djeshme ndaj Skënderbeut, klubi i Luftëtarit i ka dërguar një shkresë FSHF-së ku i kërkohet që gjyqtari Emirjon Sino dhe asistenti Ilir Tartari të mos gjykojnë më kurrë ndeshjet e skuadrës së Luftëtarit.
“Jemi gati të humbasim vetë ndeshjen në tavolinë për të mirën e garës, sepse kështu të paktën nuk do të shëmtohet produkti që shesim, kampionati i Kategorisë Superiore”, shkruhet në shkresën e dërguar FSHF-së.