U-15/ Kuqezinjtë e vegjël mbyllin turneun e Kroacisë

114

Shqipëria U-15 ka pësuar një humbje ditën e sotme në turneun që po zhvillohet në Kroaci, duke u mundur me rezultatin e ngushtë 2-1 ndaj Hask.

Të besuarit e Armand Damës kanë bërë një tjetër ndeshje të mirë në vazhdën e dy ndeshjeve të zhvilluara ditën e djeshme.

Kështu, kuqezinjtë e mbyllin turneun me një fitore, një humbje dhe një barazim.

Fillimisht, kuqezinjtë mundën me rezultatin 1-0 skuadrën e Interblokut, ndërkohë që barazuan pa gola ndaj Slaven Belupos deri sa erdhi edhe humbja e parë.

Shqipëria U-15 e nisi ndeshjen me formacionin e përdorur edhe në ndeshjet e tjera.

Formacioni: Pojana, Muca, Hasanago, Gjergji, Musta, Hysa, Syla, Dama, Kaba, Xhixha, Tresa