Trajneri i Liverpulit nuk e mendon skuadrën e tij favorite!

186
U hodh dje në Nion të Zvicrës, shorti i ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampioneve, ku Juventus-Real Madrid është quajtur si një finale e parakohshme. E po kështu edhe sfida “angleze”, Liverpul-Mançester Siti, për të cilën trajneri Jyrgen Klop, dje ka deklaruar se nuk ndjehen favoritë. “Ne do të japim gjithçka, na presin dy net fantastike. Shorti nuk më intereson shumë, realisht. Kemi humbur një herë, kemi fituar një herë këtë sezon ndaj Sitit, nuk mendoj se ata shpresonin të ndesheshin me ne, para hedhjes së shortit. Tani do të shohim sa të fortë jemi, ndoshta vetëm Bajerni e Barcelona, por falë zotit, është futboll dhe asgjë nuk është e vendosur”.
Ndeshjet e para
Datë 3 prill 2018 
Sevilja-Bajern M 
Juventus-Real Madrid
Takimet e kthimit
Datë 11 prill 2018 
Ndeshjet e tjera
Datë 4 prill 2018 
Barcelona-Roma
Liverpul-Mançester S