Topi i Artë i takon Lionel Messit, e thotë vetë Xavi Hernandes

177
Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, eshte shprehur per mediat se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë dy lojtarët më të mirë në botë. Sipas tij, pas tyre vijnë dyshja e sulmit te Barcelonës, Neymar-Suarez.
“Messi dhe Cristiano janë lojtarët më të mirë në botë, ndersa Neymar dhe Suarez janë afër tyre”, ka deklaruar Xavi. Ai ka riperseritur deklaratat e dhena ditet e fundit ne media se Topi i Artë do të përfundoi këtë vit në duart e Messit, te cilin e cilëson si më të mirin në historine e futbollit.