Tirana dënohet me zhvillimin e dy ndeshjeve pa spektatorë

82

Komisionit të Disiplinës së FSHF ka dënuar Tiranën me zhvillimin e dy ndeshjeve pas spektatorë.

Vendimi u dha pasi tifozët e klubit të Tiranës u futën në fushë pas ndeshjes me Kukësin.

“FK Tirana dështoi në përmbushjen e përgjegjësive, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke u futur brenda pjesës së rrethuar të fushës dhe duke shkaktuar akte dhune ndaj lojtarëve,”-raporton Komisioni i Disiplinës.