Tensionohet ndeshja Turqi-Shqipëri, Bare rrëzohet brenda zonës dhe kërkon 11-metërsh

211

Kanë nisur tensionet në ndeshjën Turqi-Shqipëri. Në minutën e gjashtë në stadiumin e Stambollit.

Në minutën e gjashtë, Bare është përplasur me mbrojtësin e Juventusit, Demiral. Shkak është bërë një faull në mesfushë ndaj shqiptarëve.