Të gjithë u morën me lotët e italianëve, por festa e suedezëve në “San Siro” ishte e ‘çmendur’

25
Të gjithë mediat në botë dhe opinioni sportdashës u morën sot me eliminimin e Italisë nga faza finale e Botërorit, por thuajse harruan kualifikimin e suedezëve. Ndoshta kjo me të drejtë pasi italianët janë një skuadër e madhe e cila ka fituar 4 tituj kampion botë.
Pavarësisht këtyre fakteve një video e festës së suedezëve në “San Siro” është evidentuar shumë në rrjetet sociale. Më poshtë festa e çmendur e nordikëve për kualifikimin në Botërorin “Rusi 2018”.