Strakosha i bashkohet Lazios në grumbullim, program special për të kapur formën

187

Thomas Strakosha duket se ka lënë pas dëmtimin e pësuar në fund të sezonit dhe është gati për të nisur përgatitjet sezonale me klubin e Lazios.

Portieri i Kombëtares shqiptare ka kryer vizitat mjekësore në Romë dhe ka udhëtuar në Auronzo di Cadore, ku Lazio po kryen fazën përgatitore, ndërsa pritet që të nisë punën nga dita e nesërme.

Strakosha do të nisë me një program të personalizuar përgatitjesh, për të synuar arritjen e formës më të mirë në fillim të kampionatit.