Sport Bild: Ja pse po largohet Pep Guardiola nga Bayerni

1297
Zbulohen arsyet e shkarkimit të trajnerit të Bayern Munich, Pep Guardiola. Sport Bild në një artikull kushtuar shkarkimit të të spanjollit nga Allianz Arena, i cili pritet të ndodh në fund të sezonit.
Mosmarrëveshjet mes trajnerit dhe bordit të ‘Bavarezëve’ kanë sjell shkarkimin e tij. Thuhet se mbrojtësi i United, Darmian ishte njëra ndër dëshirat e Guardiolës. Ky i fundit gjithashtu ishte i palumtur me shitjen e Toni Kroos.