Spanja bën publike listën e lojtarëve për sfidat eliminatore të EURO 2020

273

Trajneri i përfaqësueses spanjolle të futbollit, Roberto Moreno, ka bërë publike listën e lojtarëve, të cilët do të grumbullohen për ndeshjen me Norvegjinë dhe Zvicrën, për eliminatoret e Europianit 2020.

Ajo që bie në sy është thirrja për herë të parë e Reguilon, Pau Tores dhe Gerardo Moreno.

Gjithashtu nga kjo listë nuk mund të mungonin Ramos, Buskets, Alkantara dhe surpriza me Kazorlën.

Lista e Spanjës

Portierë: De Gea, Kepa, Pau Lopez.

Mbrojtës: Karvahal, Hezus Navas, Serxho Ramos, Diego Jorente, Reguilon, Albiol, Bernat, Inigo Martinez.

Mesfushorë: Rodri, Sebajos, Kazorla, Sarabia, Buskets, Luis Alberto, Tiago Alkantara, Saul, Fabian Ruiz.

Sulmues: Gerard Moreno, Ojarzabal, Rodrigo.