Sondazhi i gazetë italiane, Igli Tare kryeson sërish

409
Nëpërmjet një sondazhi, gazeta italiane “Corriere Dello Sport”, pyet lexuesit e saj se cili është drejtori sportiv më i mirë në Serinë A.
Rezultatet e para nxjerrin Igli Taren në avantazh. Shqiptari mbetet ndër më të vlerësuarit nga opinioni sportiv italalian për menaxhimin që i ka bërë merkatos së Lacios, sezonet e fundit.
Ish-bomberi i Kombëtares, kryeson momentalisht me 18 % të votave. Kristiano Giuntoli i Napolit dhe Fabio Paratiç i Juventusit ndjekin Taren me 14 % të votave. Më poshtë keni rezultatet paraprake të sondazhit: