Shqipëri-Islandë, ja formacionet zyrtare

159

Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë dhe Islandës.

Kjo është ndeshja e gjashtë e kuqezinjve, të cilët kanë regjistruar 2 fitore dhe 3 humbje.

Skuadra e drejtuar nga Edi Reja vjen në përballjen me islandezët pas humbjes 4-1 në Francë dhe shanset për kualifikim janë zvogëluar ndjeshëm.

Kjo sfidë do të luhet në stadiumin e qytetit të Elbasanit në orën 20:45 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Formacioni i Shqipërisë: Strakosha, Ismajli, Dermaku, Cikalleshi, Gjasula, Manaj, Memushaj, Bare, Gjimshiti, Hysaj Lenjani