Shorti, përplasje të forta edhe në Europa League, ja duelet

125
Pas Champions League në Nion është hedhur edhe shorti për Europa League, i cili ka dhuruar përplasje të forta. Disa nga ndeshjet e Europa League janë Fiorentina – Tottenham, Borussia Dortmund – Porto, Galatasaray – Lazio, Marseille – Athletic Bilbao dhe Villarreal – Napoli. Manchester Unitedi Liverpooli dhe Sevilla kanë qenë me fat, pasi kanë përballë rivalë të lehtë.
Shorti i Europa League
Valencia – Rapid Vjena
Fiorentina – Tottenham
Dortmund – Porto
Fenerbahce – Lokomotiv
Anderlecht – Olympiacos
Midtjylland – Manchester United
Augsburg – Liverpool
Sparta Praga –Krasnodar
Galatasaray – Lazio
Sion – Braga
Shakhtar – Schalke
Marseille –Bilbao
Sevilla – Molde

Sporting – Leverkusen
Villarreal – Napoli
St Etienne – Basel