Së fundmi hoqi “qafe” Chelsea-n, 6 mallkimet e radhës që Messi duhet të prishë

217
Lionel Messi është përballur me plot 37 kundërshtarë në “Champions League” dhe deri para ndeshjes me Chelsea-n të martën, 7 prej tyreve ende nuk iu kishte shënuar.
Një gabim i mbrojtjes i mundësoi Messi-t të hiqtë 1 nga 7 “mallkimet” e tij, por kush janë 6-t të tjerët? I vetmi ekip që “pleshti” nuk i ka shënuar nga Anglia është Liverpool-i, ndërsa viktima e preferuar e tij është Arsenal-i që ka pësuar 9 gola në 6 takime.
Ekipet që sulmuesi i Barcelonës nuk ia ka dalë t’i ndëshkojë janë: Atletico Madrid, Benfica, Inter, Rubin Kazan, Udinese dhe Liverpool. Messi-t iu deshën 730 minuta që të thyente Chelsea-n, por sa minuta ka luajtur ndaj 6 ekipeve të fundit të pathyera?
Më poshtë minutat që Messi ka luajtur kundër tyre dhe skuadrave respektive që nuk u ka shënuar

1.Udineze – Ndaj friulanëve ka luajtur 70 minuta e nuk i ka ndëshkuar.

2.Benfica e ka shmangur golin e tij prej 122 minutash.

3.Liverpool- Me “të kuqtë” ai ka luajtur 180 minuta pa shënuar.

4.Interi – Zikalrit e kanë bllokuar atë për 270 minuta.

5.Rubin Kazan nuk e ka lejuar të festojë prej 273 minutash.

6.Atletico Madrid ka rezistuar 360 minuta ndaj tij, më shumë nga të gjitha.