Sabien Lilaj prezantohet sot tek ekipi i ri

162

Sabien Lilaj arriti të gjej akordin me klubin e FC Sektzia Ness Tziona, në kampionatin izraelit të futbollit, ku dhe pritet të prezantohet ditën e sotme.

Klubi i Sektzia Ness Tziona postoi një foto të Sabien Lilajt, në momentin që ky i fundit zbriti në aeroport, mëngjesin e të enjtes, ndërsa gjatë këtyre ditëve, ka sistemuar edhe detajet e kontratës me skuadrën e re.

Sabien Lilaj, tashmë në moshën 30-vjeçare, shkon si një futbollist me mjaft eksperiencë në klubin izraelit, pasi numëron disa ndeshje me Kombëtaren Shqiptare dhe shumë trofe të fituar me klubet ku ka luajtu

Image