Real Madrid-Barcelona/ Notat e lojtarëve, Messi një jashtëtokësor, Ronaldo normal, Ramos katastrofë…

133
Barcelona fitoi ndaj Real Madrid në “Santiago Bernabeu” me rezultatin 2-3. Të dyja ekipet na dhuruan një ndeshje ëndrrash dhe spektakli sigjithmonë nuk mungoi. Më i miri në fushë dhe njeriu që e vendosi takimin ishte Lionel Messi i cili u vlerësua me notën 9.6, kurse pas tij është vlerësuar portieri Ter Stegen me notën 8.7, i cili ishte vendimtar në disa raste me pritjet e tij. Te Reali u vlerësua me notën më të lartë Casemiro me 7.6 dhe Marcelo me notën 7.5, ndërsa notën më të ulët e ka marrë Sergio Ramos, i cili u përjashtua me karton të kuq dhe u vlerësua me notën 5.2.