Portugali-Holandë/ Formacionet e finales së Ligës së Kombeve

181

Do të luhet në orën 20:45 finalja e Ligës së Kombeve mes Portugalisë dhe Holandës, e cila do të jetë e para në historinë e këtij kompeticioni të UEFA-s.

Portugezët do të shpresojnë te Cristiano Ronaldo për ta fituar trofeun, por sulmuesi i Juventusit do të ketë përballë mbrojtësin më të fortë në Botë për momentin, kandidatit për “Topin e Artë”, Virgil Van Dijk.

Kjo përballje do të zhvillohet në stadiumin “Dragao” të Portos, teksa më poshtë mund të shihni formacionet zyrtare të të dy ekipeve.