Ish-kapiteni legjendar Lorik Cana i ka çuar një mesazh tifozëve shqiptarë, duke kërkuar prejt tyre që të japin mbështjetje maksimale për kombtëtaren në përballjen me Izraelin.

Kombëtarja shqiptare do të përballet me Izraelin në fazën e parë të  ‘Ligës së Kombeve’, e cila do të luhet në “Elbasan Arena”

Për këtë arrsye Cana ka kërkuar një mbështetje të fortë nga tifozeria shqiptare, për këtë kompeticion të rëndësishëm të kombëtares, duke pasur sa më shumë prerzencë dhe pasion nga ana er tyre për këtë ndeshje.

Cana shprehet se trajneri Panucci po përpiqet të ndërtojë një grup të ri, që do të përfaqësojë Shqipërinë në vitet e ardhshme në të gjitha kompeticionet.