“Cosmos Arena” në Samara do të jetë sot nikoqire e duelit të 1/8 së finales të Kupës së Botës mes Brazilit dhe Meksikës.

Për dallim nga favoritët tjerë të Botërorit, Brazili nuk ka qenë në disavantazh në asnjë ndeshje të Botërorit deri më tani edhe pse nuk është dukur skuadër bindëse sidomos kundër Zvicrës në ndeshjen hapëse, që u mbyll pa fitues 1-1, shkruan Gazeta Express.

Meksika, pasi e pranoi vetëm një gol në 230 minutat e parë në Kupën e Botës në Rusi, i pranuan tri brenda 40 minutave kundër Suedisë, megjithatë, Brazili duhet të jetë i vetëdijshëm për stilin e lojës me kundërsulme të Meksikës.

Brazilianët do të jetë pa Douglas Costan në këtë përballje, ndërsa te meksikanët nuk mungon asnjë lojtarë.

Ndeshja nis në orën 16:00.

Këto janë formacionet zyrtare të të dy skuadrave.