Ndodh çudia në Rostov, Japonia dyfishon rezultatin

156

Luhet në Rostov Arena, ndeshja tjetër e vlefshme për fazën e 1/8-ave, mes Belgjikës dhe Japonisë. Pasi e mbyllën të parët grupin G me 9 pikë të plotë, belgët nisen si favoritë në këtë takim.

2841

Nga ana tjetër, Japonia e cila u kualifikua vetëm falë rregullit të “fair-play”, e cila kishte marrë më pak kartonë se Senegali, vjen për të dhuruar surprizën në këtë sfidë.

LIVE | Belgjikë-Japoni 0-2

GOL: Haraguçi 48′

FORMACIONET

Belgjika: Kurtua, Alderuild, Kompani, Vertongen, Munier, Vitsel, De Brujn, Karrasko, Lukaku, Hazard, Mertens. Trajner: Roberto Martinez

Japonia: Kavashima, Shoji, Nagatomo, Joshida, Shibasaki, Haraguçi, Kagava, Inui, Hasebe, Osako. Trajner: Akira Nishino.

Capture