Ndërpritet ndeshja, ‘plas’ sërish dhuna në stadiumet shqiptare

93

Dhuna sërish është sërish prezent në Shqipëri.

Në minutën e 78’ është ndërprerë ndeshja në Kavajë ndërmjet Besës dhe Bylisit një përballje që mund të vendosë shumë për objektivin që kanë këto ekipe në Kategorinë e Parë.

Sipas raportimeve të fundit tifozët godasin me sende të forta gjyqtarin anësor Agaraj, ndërsa situata del jashtë kontrollit ku është dashur edhe ndërhyrja e policisë.

Aktualisht, ballshiotët kryesojmë me tri pikë më shumë se Besa e vendit të dytë.