Mourinho mendon për mbrojtjen, “piketon” belgun Alderweireld

189
Manchester United është i interesuar për të arritur një marrëveshje me mbrojtësin e Tottenham Toby Alderweireld.
Siç bën të ditur “Manchester Evening News” 28-vjeçari është në krye të listës së dëshirave të Jose Mourinhos dhe “djajtë” janë gati për të paguar klauzolën prej 25 milionë funtesh që në merkaton e kësaj vere. 
Qendërmbrojtësit belg i ka mbetur edhe 18 muaj në kontratën me “Gjelat”. Ish mbrojtësi i Ajax, Atletiko Madrid e Southampton ka zhvilluar 78 takime me Tottenham, ku ka shënuar dhe 5 herë.