Mori të kuq, Ylli i Cityt shpërthen në lot në tunel (FOTO+VIDEO)

190

Pas Gary Medel dhe Lionel Messi, edhe Gabriel Jesus ka provuar kartonin e kuq në Copa America dhe pikërisht pasi pjesa e parë i buzëqeshi, duke shënuar gol.

Mjaftoi një moment, dyluftim me kundërshtarin, që arbitri të nxirrte kartonin e dytë të verdhë dhe ta ndëshkonte.

Ylli i Cityt u revoltua jashtë mase dhe kërkoi shpjegime, teksa arbitri i tregoi të dilte. Menjëherë më pas, kamerat e fokusuar teksa qëndronte te shkallët e dhomave të zhveshjes dhe qante.

https://twitter.com/hipsterfutebol/status/1147984471020511232