Tiemoue Bakayoko është zyrtarisht një lojtar i milanit. Mesfushori vjen në formë huazimi 5 milion euro me të drejtë blerjeje 35 milion euro.

Futbollisti francez zhvilloi sot paradite vizitat mjeksore dhe më pas firmosi kontratën me klubin e tij të ri. 24 vjeçari ka luajtur më parë tek skuadrat e Renes, Monacos dhe së fundmi tek Çelsi.