Mediat zvicerane: Falë shqiponjave Xhaka dhe Shaqiri, Zvicra ëndërron të shkojë më lartë

328

Zvicra ka arritur të mposhtë Serbinë në një ndeshje të zjarrtë në Rusi. Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri që me paraqitje fantastike e mposhtën Serbinë.

Edhe media në Zvicer pikrisht Shaqirit e Xhakës ia kanë atribuar fitoren. Madje gazeta Blic ka thënë se fal dy shqiptarvë kombetraj e e tyre ëndërron të shkojë më lartë.