Mbyllet pjesa e parë Turqi 0 -Shqipëri 0

215
Është mbyllur 0-0 pjesa e parë mes Turqisë dhe Shqipërisë që po zhvillohet në stadiumin e Fenerbahçes.

Turqia është duke e dominuar ndeshjen me posedim të topit, derisa dy skuadrat kanë tentuar nganjëherë në portat respektive, shkruan Gazeta Express.

Për 45 minuta, ishte disi ndeshje e tensionuar, pati ndërprerja dhe u shpërndanë 5 kartonë të verdhë, tre për lojtarët e Shqipërisë e dy për ata të Turqisë.

Statistikat: